niedziela, 23 października 2016

JAK WYKONAĆ PROFESJONALNY MANICURE ŻELOWY?

Metoda żelowa to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Cieszy się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale równiez na świecie. Jest jednym z najlepszych sposobów na wydłużenie i upiększenie paznokci. Jeżeli nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na domowy manicure, ta metoda dla Ciebie. Żel utrzymuję się przez kilka tygodni, a później wystarczy go jedynie uzupełnić. Możesz go zrobić w profesjonalnym salonie manicure jak i sama w domu. Metod ta często nazywana jest metodą światłoutwardzalna, gdyż do utwardzenia żelu niezbędna jest lampa UV.Poza tym do zrobienia manicure będziesz potrzebowała jeszcze: 

pilniku
bloku polerskiego
oliwki do skórek
pędzelku do nakładania żelu
primera
cleaneru
żelu

Bardzo istotną kwestią jest właściwy dobór tego ostatniego. Na rynku jest ich bardzo wiele. Możesz użyć żelu jednofazowego - tym samym żelem robimy 3 warstwy na paznokciu lub żelu trzyfazowego, w przypadku którego do wykonania manicure wykorzystujemy 3 różne żele- podkładowy, budujący oraz nabłyszczający. Ja użyłam te marki Melkior Professional i szczerze przyznam że są rewelacyjne.
  

JAK ZROBIĆ PAZNOKCIE ŻELOWE?   

1. Usuwamy skórki i spiłowujemy płytkę paznokci za pomocą bloku polerskiego.
2. Odtłuszczamy paznokcie za pomocą cleaneru.
3. Nakładamy primer. Pomoże on zwiększyć przyczepność żelu do płytki paznokcia. 
4. Z kolei nakładamy żel cienkimi warstwami. W przypadku szablonu pierwsza warstwa buduje kształt i długość paznokcia. Druga warstwa nadaję mu idealny kształt, Trzecia to warstwa wykończeniowa. Każda z warstw musi być utwardzona w lampie UV. Każdorazowo trwa to od 2 do 3 minut.
5. Na koniec przemywamy paznokcie cleanerem i nakładamy oliwkę do skórek. 

Szukasz profesjonalnego sprzętu do manicure żelowego? Zajrzyj do sklepu Melkior Professional. Znajdziesz tam zarówno żele, lampy UV, płyny i inne niezbędne akcesoria do zrobienia manicure. 
Do końca października używając kodu fashionbyagatha otrzymasz 25% RABATU na wszystkie kosmetyki dostępne w sklepie  Melkior Professional.  


   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz