sobota, 8 sierpnia 2015

BLACK & WHITE LOOK

Czerń i biel to najpopularniejsze kolory w szafie każdej z nas. Łączą w sobie klasykę i elegancję ♥

Twoje stylizacje są nudne. Nie musi tak być. Niechęć do intensywnych barw nie jest tu przeszkodą. Postaw na czarno-biały miks. Klasyczny i ponadczasowy, a przy tym uniwersalny. Idealny na każdą okazję. Wcale nie musi kojarzyć się strojem na egzamin czy dresscodem do pracy. 
Ten najpopularniejszy duet jest z nami od czasów Coco Chanel. Poniżej zamieszczam 5 stylizacji w tym klimacie, które pomogą wam odpowiedzieć na pytanie jak nosić czarno-białe stylizacje. Po pierwsze nie popadaj w skrajności. Błędnym jest stwierdzenie, że biała sukienka idealna jest jedynie latem. Zimą w połączeniu z czarną torebką, czarnymi butami i płaszczem będzie również świetnie się prezentować. Po drugie, jeżeli zdecydujesz się na printy, także w kolorze biało-czarnym pamiętaj by współgrały z resztą stylizacji. 

♥♥♥

Black and white are the most popular colors in the closet each of us. They combine classic and elegant design. Your stylizations are boring. It doesn't have to be that way. Reluctance to intense colors is not an obstacle. Bet on black-and-white mix. Classic and timeless, and at the same time universal. Perfect for any occasion. You do not have to be associated outfit for an exam or dresscode to work.
The most popular duo has been with us since the time of Coco Chanel. Below is a 5 styling in this climate that will help you answer the question of how to wear the black and white stylizations. First, do not fall for extremes. Erroneous to say that the white dress is perfect only in summer. In winter, combined with a black bag, black boots and jacket will also be a great present. Second, if you decide on prints, also in white-black remember to blend in with the rest of styling.
dress - Balmain

bag - Valentino

boots - Casadei

sunglasses - Dior


skirt -  Balmain

shirt - Stella Mccartney

bag - Nina Ricci

shoes - Valentino Garavani

bracelet - Nadri


blouses - Phillip Lim 

skirts - Top Shop

espadrilles - Chanel

sunglasses - Marc By Marc Jacobs

watch - AX Armani Exchange 

bag - Givenchydress - Gianluca Capannolo

bag - Michael Kors

Ballerinas - Valentino Garavani

sunglasses - Gucci

bracelet - Marc By Marc Jacobs


jumpsuit - Top Shop

jacket - Saint Laurent

bag - Michael Kors

shoes - Valentino Garavani

watch - Lacoste

sunglases - Salvatore FerragamoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz