piątek, 26 maja 2017

ENDERMOLOGIA - MASAŻ PODCIŚNIENIOWY, KTÓRY ZWALCZA CELLULIT


Problem cellulitu dotyka wiele z nas. Gdy tylko zobaczymy jego oznaki próbujemy wszelkimi metodami się go pozbyć. Pierwszym ratunkiem są kremy antycellulitowe. Niestety nie są one w stu procentach skuteczne. Mogą zmniejszyć jego widoczność, jednak jest to działanie krótkotrwałe i nie dają zadowalających efektów. Z kolei zabiegi chirurgiczne są zbyt drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Szukamy wtedy rozwiązań, które byłyby zarówno skuteczne i tanie. Jednym z takich rozwiązań jest zabieg endermologii. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod przeciwdziałających cellulitowi. Dosłownie mówiąc jest to masaż mechaniczny, do wykonania którego wykorzystywane jest urządzenie marki LPG. Metoda ta zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce wykonywany jest między innymi w salonie kosmetycznym Alfabet Piękna.
Od innych metod endermologia różni się tym, że kremy i inne preparaty walki z cellulitem nie wnikają odpowiednio głęboko w skórę, dlatego nie są one tak skuteczne jak endermologia. Zabieg endermologii poza tym, że jest skuteczna w walce z cellulitem to wygładza skórę, ujędrnia ją, zmniejsza rozstępy i blizny oraz modeluje sylwetkę. Co ważne, aby zabieg był w 100% skuteczny należy zwrócić uwagę na oryginalność sprzętu marki LPG. Gabinety kosmetyczne i gabinety medycyny estetyczne korzystają z wielu podobnych sprzętów od różnych producentów, reklamujący równiez swoje zabiegi jako endormologia. Nieuświadomione klientki nie mają pojęcia, że takie zabiegi nie dają efektów i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Endermolab, Cellu M6 Integral, Cellu M6 Keymodule to jedyne oryginalne opatentowane przez markę LPG urządzenia do zabiegu endermologii. Pamiętaj więc, by zanim zdecydujesz się na zabieg sprawdzić oryginalność sprzętu jaki wykorzystuje wybrany przez Ciebie salon. 
Jak wygląda zbieg ?

Zabieg endormologi nie wymaga od nas specjalnego przygotowania Po przyjściu do salonu otrzymałam kombinezon przylegający do ciała, dzięki temu głowica urządzania nie miała bezpośredniego kontaktu z moją skórą. Masaż był wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy urządzenia LPG, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz - w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji.Zabieg trwa niecałe pół godziny, ale żeby efekty były widoczne należy powtórzyć zabieg 10-15 razy. Jednak ja różnice widziałam już po pierwszym zabiegu.   

Po zastosowaniu serii 10 zabiegów zauważyłam nie tylko redukcje cellulitu, ale również zmniejszenie obwodu o 3 cm. Skóra stała się gładsza. miękka i bardziej jędrna.Przeciwdziałania do wykonywania zabiegu 

Mimo, że zabieg jest w pełni bezpieczny  to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zbiegu. Są to przede wszystkim: ciąża, stany zapalne i uszkodzenia skóry spowodowane chorobami takimi jak: trądzik , żylaki, nowotwory skóry lub innymi zabiegami kosmetycznymi złuszczającymi zewnętrzną warstwę naskórka.