sobota, 29 kwietnia 2017

KARBOKSYTERAPIA - TAK CZY NIE?


Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to nowatorski zabieg. W Polsce jeszcze mało spopularyzowany, wykonywany między innymi w salonie Sztuka i Estetyka. Polega on na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który przenika do okolicznych tkanek. Efektem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz przyspieszenia procesu mikrokrążenia. W miejscach podawania dwutlenku węgla następuje zwiększenie się przepływu krwi, która transportuje krew i składniki odżywcze. Poprawia się mikrokrążenie, a skóra staje się sprężysta i jędrna.   


Czym jest Julié Smart Carboxytherapy 

Julié Smart Carboxytherapy to pierwsze na świecie nowatorskie urządzenie przeznaczone do zabiegów karboksyterapii. Wyróżnia go:

Innowacyjny SYSTEM S&INT - System inteligentnego doboru parametrów zabiegowych do danego wskazania i stopnia zaawansowania zmian, zapewniający bezpieczeństwo i wysoką jakość zabiegów. 

Double Heating - System Innowacyjny o trybie podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla, redukujący odczucia bólu u pacjenta podczas zabiegu. 

Precision Flow Control Inteligentny - system  pozwalający na precyzyjną regulację przepływu dwutlenku węgla od 1 do 150 cc/min. 

Air Clean System Program ACS - systemów zabezpieczających, stworzony dla zredukowania prawdopodobieństwa wystąpienia komplikacji pozabiegowych, automatycznie odpowietrzający system infuzji dwutlenku węgla, gwarantując sterylność oraz brak jakichkolwiek skutków ubocznych terapii. 

Hybrid Filtering - system filtracji gazu, zapewniający stu procentową pewność najwyższej czystości or sterylności zabiegów w oparciu o gaz medyczny LAPAROS, którego cechuje czystość na poziomie powyżej 99,5%.

Kardoksyterapia w walce z niedoskonałościami 

Wiele kobiet narzeka na worki i cenie pod oczami, które dodają twarzy zmęczenia. Problem ten dotyczy nie tylko osób w kwiecie wieku, ale równiez młode kobiety. Dzięki urządzeniu Julié Smart Carboxytherapy można usunąć worki i cienie pod oczami oraz zmarszczki okolic oczu,uzyskując tym samym młode spojrzenie i estetyczny wygląd. Dwutlenek węgla wprowadzany jest pod skórę w 2-4 płytkich nakłuciach cienką igłą, powodując tym samym bezpośrednią reakcje organizmu. W miejscach aplikacji dwutlenku węgla powstają nowe sieci naczyń włosowatych, co w efekcie końcowym przywraca prawidłowe mikrkrążenie okolic oczu. Skóra wokół oczu staje się rozjaśniona i napięta, a worki pod oczami zredukowane. Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat zaleca się wykonanie serii zabiegów - 3-6 zabiegi w odstępach co 14 dni. 

Kolejnym istotnym problemem, który budzi wielkie zmartwienie u kobiet jest cellulit oraz nadmierna ilość tłuszczach, brzuchu i ramionach. Urządzenie Julié Smart Carboxytherapy w szybki sposób zlikwiduje cellulit i ujędrni Twoja skórę. Zabieg podobnie jak w przypadku likwidacji cieni pod oczami polega na wprowadzeniu przy pomocy cienkiej igły dwutlenku węgla w miejsca występowania niedoskonałości. Podany dwutlenek węgla w organizmie przekształca się w kwas węglowy, który z kolei uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe.W miejscach podania dwutlenku węgla następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji powoduje wzrost dotlenienia warstw skóry oraz zniszczenie adipocytów magazynujących tłuszcze.  W wyniku zabiegu włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, poprawia się retencja wody i w efekcie końcowym cellulit zostaje zredukowany. Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się wykonać serię 6-20 zabiegów w odstępach 1-2 razy na tydzień. 

Dla kobiet dużym powodem do zmartwień są również  rozstępy, które powstają na skutek  nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku zaburzeń hormonalnych, przyrostu masy ciała i ciąży. W wyniku zastosowania karboksyterapii poprawia się synteza kolagenu i elastyny, a w konsekwencji wygląd skóry. Proces redukcji rozstępów i blizn zachodzi  powoli, dlatego zaleca się przeprowadzenie serii 6-20 zabiegów w odstępach 10-14 dni. 

Kolejnym powodem zastosowania karboksyterapi jest wzmocnienie włosów. Dwutlenek węgla zostaje wprowadzony pod skórę głowy, rozszerzając w ten sposób naczynia krwionośne i tworząc nowe naczynia. Ułatwia to dostarczenie tlenu i substancji odżywczych oraz poprawia mikrokrążenie. Z kolei powoduje to wzrost macierzy i pobudzenie mieszków włosowych. Aby uzuskać pożądany efekt zaleca się przeprowadzenie serii 10-20 zabiegów w odstępach 7-10 dni.   Karboksyterapia nie dla każdego

Mimo, że kardoksyterapia jest bezpieczna i bezbolesna, a jej efektem jest szczuplejsza sylwetka, redukcja zmarszczek, gładka i elastyczna skóra oraz zdrowe i gęstsze włosy. Nie oznacza to jednak, że zabieg jest korzystny dla wszystkich. Oto kilka przeciwwskazań:

ostra niewydolność serca
 ciężka niewydolność nerek
udar
choroby płuc
niekontrolowane ciśnienie krwi
epilepsja
jaskra
zakrzepowe zapalenie żył
zator płucny
niekontrolowana cukrzyca
nowotwór, chemioterapia
skaza krwotoczna
hemofilia
zakażenie bakteryjne, wirusowe skóry
antybiotykoterapia
cellulitis
skłonność do bliznowców
łuszczyca w fazie aktywnej
ciąża